test test

İşte Yeşil Enerji Kampanyası

Gelecek Güvende, Başarı Zirvede!

İşletmesinin enerjisinde yenilenebilir kaynakları desteklediğini belgelemek isteyen müşterilerimiz için hazırladığımız İşte Yeşil Enerji Kampanyası ile, müşterilerimizin I-REC Sertifikası almalarına destek oluyoruz! 

Siz de İşte Yeşil Enerji Kampanyası sayesinde tüketimlerinizi I-REC Sertifikası ile belgelendirin, ulusal ve uluslararası pazarda ticaret hacminize güç katarken, geleceğin yaşanabilir dünyasına güvenle ilerleyin.  

Avantajlı tekliflerimizle İşte Yeşil Enerji Kampanyası'ndan faydalanmak için hemen başvuru formunu doldurabilir veya 0850 800 0 186 numaralı Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

Hemen Başvur

I-REC Sertifikası Nedir?

I-REC Sertifikası, üretilen her birim enerjinin kaynağının ve özniteliğinin izlenebilirliğini şeffaf bir şekilde sağlayan, uluslararası geçerliliği olan bir sertifikadır.   

Siz de işletmenizdeki enerji tüketimlerinizi yenilenebilir kaynakları destekleyerek  sertifikalandırabilir, uluslararası ticarette işletmenizi öne çıkarabilirsiniz.  

İşletmenize birçok avantaj sağlayacak İşte Yeşil Enerji Kampanyası'ndan yararlanmak ve detaylı bilgi almak için başvuru formunu doldurun!

İşte Yeşil Enerji Kampanyası’nın İşletmenize Sağlayacağı Avantajlar

Vergi Muafiyeti

Karbon vergileri muafiyeti ile yenilenebilir enerji teşviklerinden faydalanabilirsiniz. 

Ticarette Ayrıcalık

Sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çalışan ulusal ve uluslararası firmalarla iş birliği gerçekleştirme şansı elde ederek ticaret hacminizi genişletebilirsiniz. 

Ayrıcalıklı Kredi İmkanı

Bankaların yeşil fonlarına başvuru yaparak avantajlı kredi  imkanlarından yararlanabilirsiniz. 

Sürdürülebilir Yaşam

Yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak işletmenizin yarınlarına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunabilirsiniz.

4 Adımda İşte Yeşil Enerji Kampanyası

1

Başvuru

Kampanyadan yararlanmak için başvuru formunu doldurarak veya Çağrı Merkezimizi arayarak  talebinizi iletin. 

2

Sözleşme

Talebinize istinaden kampanya teklifimizi içeren iş birliği sözleşmesini imzalayıp size özel avantaj ve ayrıcalıklardan yararlanmaya başlayın.

3

Sertifika Talebi

Kampanya kapsamında elektrik tedarik süreciniz devam ederken, tüketim miktarınıza karşılık I-REC Sertifikası talebinizi iletmenize destek olalım.

4

Sertifika Teslimi

İlgili dönem ve tüketim bilgilerinize istinaden hazırlanan sertifikanın dijital ortamda size ulaşmasını sağlayalım.

İşte Yeşil Enerji Kampanyası ile İşletmelere Özel Sunulan Ek Faydalar

Bu kampanyayı tercih etmeniz durumunda I-REC Sertifikası’nın yanında çeşitli ek faydalardan yararlanabilirsiniz.

Yenilenebilir enerji kaynaklarını desteklediğinizi gösteren işletmenize özel plaket Doğaya katkınızı desteklemek için işletmeniz adına Aydem Hatıra Korusu’na fidan dikimi Sürdürülebilir bir gelecek için geri dönüştürerek yeniden kullanabileceğiniz doğa dostu ajanda

Enerjisini Yeşilden Alan İşletmeler

Endüstriyel Tesisler Banka Şubeleri Oteller OSB'ler Liman İşletmeleri AVM'ler Hastaneler Ofis Binaları Tarım İşletmeleri Hayvancılık İşletmeleri Su Ürünleri İşletmeleri İnşaat İşletmeleri
 • Kampanyadan yararlanmak için yıllık tüketim miktarı, Serbest Tüketici Limitinde veya üzerinde olmalıdır.
 • Kamu ve Özel Hizmetler Sektörü ile Diğer (Ticarethane) veya Sanayi aboneleri kampanyadan faydalanabilir.
 • Mevcutta herhangi bir kampanya veya indirimden yararlanan müşteriler bu kampanyadan yararlanamayacaktır.
 • Kampanyaya başvurusu 31.12.2023 tarihine kadar geçerlidir.
 • Müşteriden son 12 aylık kullanımının en yüksek 1 aylık fatura bedeli tutarında güvence bedeli alınacak ve bu bedel müşterinin faturasına yansıtılacaktır.
 • Kampanya ulusal düzeydedir. Türkiye’nin her yerinden başvuru yapılabilir.
 • Kampanyadan yararlanmak için başvuru formunu doldurabilir veya 0850 800 0 186 numarasını arayabilirsiniz.

İşte Yeşil Enerji Kampanyası nedir?

 • İşte Yeşil Enerji Kampanyası; güneş, rüzgar, su gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen elektrik enerjisini almak isteyen müşterilerimize sunduğumuz bir hizmettir. Müşterilerimiz bu kampanya sayesinde elektrik tedariklerini yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerji ile sağlarken aynı zamanda uluslararası geçerliliği olan I-REC sertifikasına da sahip olabilmektedir.

Kampanya ile sunulan I-REC Sertifikası nedir?

 • I-REC Sertifikası, elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen ve uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifika çeşididir.

Kampanya başvurusu nereden yapılır?

 • Kampanyadan yararlanmak isteyen müşteriler, başvuru formunu doldurabilir, 0850 800 0 186 numaralı Çağrı Merkezimizi arayabilir veya Müşteri İlişkileri Merkezleri ile satış danışmanlarımız aracılığı ile başvuru yapabilirler. 

Kampanyadan ne zaman yararlanmaya başlayabilirim?

 • Elektrik tedariki kapsamında İkili Anlaşma sözleşmeleri imzalanır. Müşteri, portföye giriş takvimine göre hizmetten yararlanmaya başlar.

Müşteri kampanyadan ne kadar süre ile faydalanabilir?

 • Müşteriler kampanyadan 1 yıl süre ile faydalanabilir.

Neden bu kampanyayı tercih etmeliyim?

 • Bu kampanya ile hem çevre ve doğa hassasiyeti olan müşterilerimize daha temiz bir enerji seçeneği sunmak hem de aldıkları yeşil enerjiyi sertifika ile belgelendirmek amacı ile müşterilerimize farklı seçenekler sunmaktayız.

Elektrik sözleşmesini feshetmem halinde cayma bedeli ile karşılaşır mıyım?

 • Müşteri sözleşmeleri değerlendirildiğinde; “Tüketimi Düşük Müşteriler” için; Tarafların, Sözleşme’yi süresinden önce feshetmesi ve/veya feshine sebebiyet vermesi ve/veya Sözleşme’ye aykırı davranması ve/veya işbu madde kapsamında belirtilen sebeplerle Sözleşme’nin feshedilmesi/feshedilmiş sayılması hallerinde, cayma tarihi ya da fesih tarihi öncesi Müşteri’nin son 12 (on iki) aylık tüketim toplamı ile cayma tarihinde ya da fesih tarihinde uygulanan fiyat esas alınarak hesaplanan toplam tutarın % 10’u tutarındaki bedel cezai şart olarak ödenir. Müşteri’nin Tüketici Kanunu kapsamında tüketici sayılması halinde, Tüketici Kanunu ve ikincil mevzuatı kapsamına ilişkin hükümler saklı kalmak kaydı ile cezai bedel olarak, sonlandırma/fesih tarihine kadar uygulanan indirim tutarları toplamı ile olağan Sözleşme süresi sonuna kadar henüz tahakkuk etmemiş ortalama faturalar toplamından, düşük olanı dikkate alınır. Diğer müşteriler için ise; Müşteri’nin, Sözleşme’yi süresinden önce feshetmesi ve/veya feshine sebebiyet vermesi ve/veya Sözleşme’ye aykırı davranması ve/veya İşbu madde kapsamında belirtilen sebeplerle Sözleşme’nin feshedilmesi/feshedilmiş sayılması hâllerinde, Müşteri Sözleşme süresi boyunca tahakkuk etmiş en yüksek fatura bedelinin 1 (bir) katı tutarındaki bedeli cezai şart olarak ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Müşteri’nin bu bent kapsamında cezai şarta esas olacak tüketim verisinin bulunmaması hâlinde, Sözleşme’nin 8.1. Maddesi kapsamında hesaplanan ortalama faturası esas alınarak cezai bedel tespit edilir.

Elektrik aboneliği üzerime olmadığı halde kampanyadan yararlanabilir miyim?

 • Kampanyadan yararlanabilmek için müşterilerimizin elektrik aboneliği kendi adlarına ait olmalıdır.

Ne zaman avantajlı elektrik kullanmaya başlayacağım?

 • Aydem Perakende ile yapılan elektrik tedariki kapsamındaki ikili anlaşma, Enerji Piyasaları İşletme A.Ş. onayı sonrasında (ayın 6. gününden ay sonuna kadar geçen 3 haftalık sürede, tebliğe uygun sayacı olan ve serbest tüketici limitini aşan müşterilerin geçiş işlemleri onaylanır) müşteri avantajlı elektrikten faydalanabilir. 

 

Sizin İçin Seçtiklerimiz